Tento včelí produkt ste ešte neskúsili

Stavíme sa s vami, že existuje produkt z úľa, ktorý ste ešte neochutnali – včelí peľ. Prichádzate o veľa. V našom blogu vás presvedčíme, že by ste to mali zmeniť a zaradiť ho do jedálnička.

Prečo by nás mal nejaký peľ zaujímať

Včelí peľ tvoria peľové zrná rastlín, ktoré sú včelami zozbierané, spracované a ďalej uložené do buniek plástov. Tam majú zabezpečiť následnú výživu celého ulietaného obyvateľstva. Nás by mal zaujímať práve preto, že obsahuje extrémne vysoký počet látok, ktoré sú prospešné pre naše telo a zdravie. Konkrétne môžeme spomenúť asi 185 živín a 22 aminokyselín. Nezabúdame ani na tisícky hormónov, enzýmov či vitamínov.

Vitamín A, C, D a E, množstvo B komplexu a až päťkrát viac bielkovín ako hovädzie mäso. Áno, stále hovoríme o včelom pele. Včely do neho jednoducho pridávajú svoje prísady, ktoré nedokáže nikto nahradiť. Presvedčili sa o tom aj vedci v laboratóriách, ktorý doposiaľ nenašli žiadnu syntetickú surovinu, ktorá by sa vyrovnala sile včelieho peľu. Včely majú svoje tajné ingrediencie, ktoré sú nenahraditeľné.

Elixír života v jednom poháriku

Včelí peľ je označovaný azda za najsilnejší antioxidant, ktorý nájdete v prírode. A antioxidant je zasa označovaný ako látka, ktorá ochráni ľudský organizmus pred poškodením a spomaľuje vývoj rôznych ochorení. Čo poviete, bomba nie? Ak chcete pomalšie starnúť, alebo si zlepšiť imunitu, dopriať poriadnu výživu vlasom či dopomôcť nervovej sústave k jej regenerácii, siahnite po pele. Predsalen to ešte nie je med, takže vás možno prekvapí výraznejšia kvetinová chuť a vôňa.

Vo filmoch sa ženy snažia získať čarovný elixír mladosti, ktorý spomalí starnutie a dodá pružnosť ich pokožke. Ak ste o takom niečom snívali, viac nemusíte. Včelí peľ totiž obsahuje nukleové kyseliny, ktoré priaznivo vplývajú pleť a vrásky, čím spomaľuje starnutie. Tiež podporuje rast nového tkaniva pokožky a prekrvuje kožné bunky.

Máme pre vás tip:

Včelí peľ zoženiete zvyčajne ako malé guľôčky, ktoré môžete užívať napríklad po lyžičkách. Iba tým, že ich prehltnete však ľudský organizmus nedokáže úplne spracovať prospešné látky peľu. Lepšou voľbou je peľ v mede, kde už prešiel istou fermentáciou. U nás v e-shope nájdete práve takýto včelí peľ zapracovaný v mede. Dávkovanie vám môžeme odporučiť z vlastných skúseností.

Peľ v mede užívajte ráno nalačno. Asi pol čajovej lyžičky peľu v mede rozpustite vo vode, alebo ho iba zapite. Užívajte ho pokojne dvakrát denne. Množstvo si môžete postupne zvyšovať, avšak po mesiaci pravidelného užívania si dajte týždeň až dva pauzu.

Zakúpiť peľ v mede si môžete aj priamo v našom eshope!

Menu